1.miesto 2.miesto 3.miesto
KUDLANKA MOBIL - PRIATEĽ ČLOVEKA VAN HELLFISH
Simona Grejtaková
Rastislav Polenkovič
Jozef Střelec Martin Koleják
Jozef Brnkaľák
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
ZSŠ scénického výtvarníctva
Bratislava
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaných filmov festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
RIEKA ŽIVOTA MAGICKÝ MECIAC BOX
Emília Rudinska Mária Földešová Daniel Žak
Jozef Brnkaľák
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
ZSŠ scénického výtvarníctva
Bratislava
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaných filmov festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie ZVLÁŠTNA CENA POROTY
FIBO TV ANTÉNA DIEVČATKO SO ZÁPALKAMI
Zuzana Fiebigerová Lukáš Bílek Marek Menke
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
Střední umelecká škola
Ostrava
ZSŠ scénického výtvarníctva
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaných filmov festival animovaných filmov

CENA DIVÁKA
RIEKA ŽIVOTA
Emília Rudinska
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov
1.miesto 2.miesto 3.miesto
RYBIE PRSTY CESTA PERNÍKOVÝ ČLOVIEČIK
Martin Capovčák Branislav Hollý Júlia Koleňáková
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaného filmu festival animovaných filmov

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
YIN AND YANG DARKLIGHT THE COP AND THE ANTHEM
Vanja Yancheva Michal Jáger
František Varga
Irinia Spirina
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
Lýceum informačných
technológií Moskva
Rusko
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
SMRŤ NIKDY NESPÍ POLNOČNÝ PRÍBEH V HLBINÁCH
Matej Holub Marián Toma Matej Petrek
Art Kolež Sofia
Bulharsko
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
Gymnázium Bilíková
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaných filmov festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie
CESTA BEZ NÁVRATU SKUTOČNÁ HRA
Michal Haruštiak Dávid Engel
Martina Krupčíková
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaných filmov

ZVLÁŠTNA CENA POROTY
CENA DIVÁKA
ZLATÁ SLZA
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM
CREATURE 411 CREATURE 411 BATMAN
Spas Kovachev a Nedelčo Markov
SOU Zlatarov Pervomai
Bulharsko
Spas Kovachev a Nedelčo Markov
SOU Zlatarov Pervomai
Bulharsko
Eduard Várady
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava
festival animovaných filmov festival animovaného filmu festival animovaných filmov
1.miesto 2.miesto 3.miesto
Uhol pohľadu/ Point of view - Martina Repášová Pohyblivé ticho/Moving Still - Santiago Caicedo Galéria/Gallery - Jakub Ježík
ZSŠ scénického výtvarníctva
Bratislava, Slovensko
Ensad, Paris
Francúzsko
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava, Slovensko
klasická animácia kombinovaná animácia klasická animácia
festival animácie festival animácii festival animácie

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
O zaváraninách/About conserves - Katarína Chlevničanová Mačkin sen/Cat`s Dream - Olga Bulgakova Komiks/Comix - Mohamed Ali
Súkromná stredná umelecká škola, Zvolen, Slovensko Pähklimäe,Narva Gymnasium
Estónsko
Egypt
bábková animácia/pixilácia klasická animácia klasická animácia
festival animácie festival animácii festival animácie
ZVLÁŠTNA CENA POROTY
CENA DIVÁKA
ZLATÁ SLZA
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Panákova nočná mora/Figure´s nightmare - Daniel Skákala

Ping-pong/Table-tennis - Dušan Trebichalský, Ivana Pavlíková
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava, Slovensko
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
kombinovaná animácia klasická animácia
festival animácie festival animácii

CENA DIVÁKA
ZVLÁŠTNA CENA POROTY
ZLATÁ SLZA
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Legenda fantázie/Legend of fantasy - Michal Csányi Ľahký revolver/Light Revolver - Ladane Dehdar Nindža súboj/Ninja combat - Michal Michel
SSPŠ animovanej tvorby
Bratislava, Slovensko
Ensad,Paris
Francúzsko
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
klasická animácia 3D animácia 3D animácia
festival animácie festival animácii festival animácie
1.miesto 2.miesto 3.miesto
Párnokopytník
ARTIODACTYL
Michal Dúžek
Jozef Malacký
Zvuk prachov
Le son de pignon
David Martin
 
Mucha
Fly
Iveta Tichá
Filip Kruppa
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko ENSAD, Gournay sur Marne
Francúzsko
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
3D Animácia
klasická animácia klasická animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animácia

ČESTNÉ UZNANIE
 
Noc práve odletela
The night just flew away
Elisa Bartolotti
Mechanická porucha
BackLash
Samuel Jánoš
Matej Koleják
Krása života
The beauty of life
Iveta Vassová
Matúš Blšták
Trecasali
Taliansko
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
kombinovaná animácia 3D animácia klasická animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animácia

Oscilácia
Oscilation
Veronika Moravčíková
Eva Tomovičová

Námorník
Sailor
Ondrej Suroviak

Orgel
orgel
Da-Young chung
Ye-seul Jo
Ye-eun Lee
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Gyenggi Art High School
Južná Korea
klasická animácia 3D animácia bábková animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animácia

CENA DIVÁKA
ZVLÁŠTNA CENA POROTY
ZLATÁ SLZA
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM
O zlom drakovi
About bad dragon
Filip Hadač
Richard Kružlík
Traja anjeli
Three angels
Yulia Ruditskay

Zlatá slza nebola na festivale ANIMOFEST 2009 udelená
SSPŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Minsk, Bielorusko
klasická animácia klasická animácia Golden tear, for the worst animated film, was not awarded on ANIMOFEST 2009
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu
ANIMOFEST 2010
VÍŤAZNÉ PRÁCE
 
1.miesto a Cena diváka 2.miesto 3.miesto
Alegria
Alegria
Zuzana Bobríková
V tme
The blindness
Slavomíra Abelová
Veľké očakávania
Great expections
Alexei Gubenco
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Hyperion,Bukurešť
Rumunsko
kombinovaná animácia
klasická animácia kombinovaná animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Čestné uznanie Čestné uznanie
Divadlo
Theatre
Ivan Kubove
Eufória
Euphoria
Kenneth Gjermstad
Memoria Tenere
Memoria Tenere
Jemina Palovaara
SUŠ scénického výtvarníctva Bratislava, Slovensko Rodde Folkehogskole
Nórsko
LICD,Raahe
Fínsko
3D animácia
3D animácia kombinovaná animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Život papiera
Life of the paper
Róbert Hruška
Ušaté záležitosti
Eared affairs
Michaela Pavlíková
Wonder calling
Wonder calling
Eleonóra Stanková
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
kombinovaná animácia
klasicka animácia kombinovaná animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Zlatá slza
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Svet bábik
World of dolls
Anastázia Volárová
Deadline
Deadline
Filip Javora
Alice Suicido
Alice Suicido
Šimon Kravár
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SŠ aplikované kybernetiky s.r.o.,Zlín, ČR SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
klasická animácia
klasicka animácia 3D animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu
1.miesto 2.miesto 3.miesto
Otvorené dvere
Open door
Eva Pifková
Zrkadlo
Mirror
Simona Nahálková
Seita
Seita
Mirka Raasakka
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Lybecker Inst. of Crafts and Design,Raahe
Fínsko
kreslený
kreslený kombinovaný
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Cena diváka Čestné uznanie
Vystreľ modrú oblohu
Bullet the blue sky
Michal Maláček
Príbehy z taniera
Crazy tales from plate
David Lehotský
Jim Albin's vodka
Jim Albin's vodka
Johanna Ahola
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Lybecker Inst. of Crafts and Design,Raahe
Fínsko
kreslený
kreslený 2D animácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Kovbojsko
Cowboy
Juraj Bednárik a David Štumpf
Dvere
The Door
Michal Hóz
Stimul
Stimul
Andrea Hanúsková
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
3D animácia
3D animácia pixilácia
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Zlatá slza
ZA NAJHORŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Šrotovisko
Robot graveyard
Peter Bosák a Matúš Finka
Farmári
Farmers
Petr Mischinger
Posledné minúty Anny Boleynovej
The last minutes of Anne Boleyn
Michaela Červenová
SSUŠ Zvolen, Slovensko SSUŠ Ostrava, ČR SSUŠ Zvolen, Slovensko
kombinovaná animácia
kombinovaná animácia bábkový
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu
BEST OF 2006-2012

 
Alegria
Alegria
Zuzana Bobríková

 
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovaného filmu

1.miesto 2.miesto 3.miesto
Bzukot lásky
Love Buzz
Agata Bolaňosová
Premena
Metamorphosis
Andrea Jacevičová
Pod zámkom
Locked Away
Rikka Martin
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Lybecker Inst. of Crafts and Design,Raahe
Fínsko
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Rovnováha
Balance
David Fabian
Zberateľ večnosti
The Collector Of Eternities
Vivinna Maria Stanislavska
Rybolov
Fishing
Tuula Heikkinen, Ella Pitkänen
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Janis Rozentals Art Highschool, Latvia Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland
festival animovaného filmu festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Sen z lietania
Dream of Flying
Pāivi Martiskainen
Príbeh hríba
Mushroom story
Anni Mattila
O poľnej a mestskej myši
The Story about Town Mouse And Country Mouse
Matej Babic
Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland SSUŠ Zvolen
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

Cena diváka
Bzukot lásky
Love Buzz
Agata Bolaňosová
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovanej tvorby
1.miesto a Cena diváka 2.miesto 3.miesto
Škaredučký
Ugly Cute
Filip Wawrinský
Démoni
Demons
Flóra Kočajdová
Maj so mnou strpenie
Bear with Me
Agata Bolaňosová
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ vo Zvolene, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Čestné uznanie Čestné uznanie
Prasknutá hlinená nádoba
Cracked pod
Matej Paulovič
Krídla
Wings
Anni Mattila
Čiča
Kitty
Denisa Šafranková
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Cesta Domov
Road to Home
Linda Gerecová
Internetové Dobrodružstvo
Internet adventure
Ema Klúčovská
Sketchaty Btakotny
Sketchaty Btakotny
Now Abyad
SUŠ scénického výtvartníctva Bratislava, Slovensko Združenie animačný ateliér detí a mládeže, Slovensko Higher institute of Cinema, Egypt
festival animovaného filmu festival animovaného filmu festival animovaného filmu
1.miesto 2.miesto Cena diváka
Odraz
Reflection
Gordana Šrámeková
Priatelia na smrť
Friends to Death
Sarah Nabil
Prečo?
Why?
Miroslav Bača
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko Academy of Art High Institute of Cinema, Egypt SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Ostaň mladý
Stay young
Adam Sadloň
Rám
Frame
Mario Mamdouh
Objatie
Embrace
Anu Hautakangas
SUŠ scénického výtvarníctva Bratislava, Slovensko Academy of Art High Institute of Cinema, Egypt Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

Čestné uznanie Čestné uznanie Zlatá slza
za najhoršiu animáciu
Bojujúca smrť
Dueling Death
Mikko Matias Uusipere
Láska
The Love
Adam Sliviak
Spáčik
Sleepy Head
Juraj Naštický
Lybecker Institute of Crafts and Design, Raahe, Finland SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko SSUŠ animovanej tvorby Bratislava, Slovensko
festival animovanej tvorby festival animovanej tvorby festival animovaného filmu
 
1. miesto

 
Tma je nedostatok svetla
Darkness is the lack of light
Adam Kordoš

 
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu

2.miesto 3.miesto 3.miesto
Zabudnutí
Forgotten
Zuzana Čupová
Sila odpustenia
Power of forgiveness
Martin Durmik
Klišé

Linda Siltakoski
Střední umělecká škola Ostava Česká republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika Lybecker Institute of Crafts and Design Finland
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Cena diváka
Čestné uznanie
Čestné uznanie
Evan

Ondřej Kaštil
AUR - 33

Patrik Takáč
Autobus

Miroslav Bača
Střední umělecká škola Ostava Česká republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Aquila rapax
Tawny eagle
Ema Klučovská
Súcno

Jaroslav Lacko
Prízrak (Phantom)

Paulína Gromová
Združenie Animačný ateliér detí a mládeže Bratislava SR Stredná umelecká škola Trenčín Slovenská republika Stredná umelecká škola Trenčín Slovenská republika
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

Čestné uznanie
Rybolov zakázaný
Fishing forbidden
Lea Michajlovová
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu
1. miesto

 
Tma je nedostatok svetla
Darkness is the lack of light
Adam Kordoš

 
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu

2.miesto 3.miesto 3.miesto
Zabudnutí
Forgotten
Zuzana Čupová
Sila odpustenia
Power of forgiveness
Martin Durmik
Klišé

Linda Siltakoski
Střední umělecká škola Ostava Česká republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika Lybecker Institute of Crafts and Design Finland
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Cena diváka
Čestné uznanie
Čestné uznanie
Evan

Ondřej Kaštil
AUR - 33

Patrik Takáč
Autobus

Miroslav Bača
Střední umělecká škola Ostava Česká republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
Aquila rapax
Tawny eagle
Ema Klučovská
Súcno

Jaroslav Lacko
Prízrak (Phantom)

Paulína Gromová
Združenie Animačný ateliér detí a mládeže Bratislava SR Stredná umelecká škola Trenčín Slovenská republika Stredná umelecká škola Trenčín Slovenská republika
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

Čestné uznanie
Rybolov zakázaný
Fishing forbidden
Lea Michajlovová
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu
1.miesto 2.miesto 3.miesto
Cena diváka
Pirátske obchodovanie
Pirate trading
Peter Kološ
Cestovanie so železným golemom
Travelling with iron golem
Jakub Brokl
Animator

Dominik Prokop
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika Střední škola uměleckoprůmyslová Ústi nad Orlicí, Česká Republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu festival animovanej tvorby festival animovaného filmu

Zvláštna cena poroty Čestné uznanie Čestné uznanie
Western

Andrej Pišút
Hirošima
Hiroschima
Dominik Fazekaš
Plasmodia

Miroslav Bača
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovaného filmu festival animovaného filmu festival animovaného filmu

Čestné uznanie Čestné uznanie Čestné uznanie
The Filth
Špina
Gregor Grega
The Forest
Lesná Odysea
Matúš Kováčik
Tma
The Darkness
Samuel Fulec
SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika SSSUŠ animovanej tvorby Bratislava Slovenská republika
festival animovanej tvorby festival animovaného filmu festival animovanej tvorby

DOMOV